Aktualności

10 najważniejszych zalet wirtualnych wycieczek

Technologia w dużym stopniu ukształtowała sposób, w jaki projekty nieruchomościowe są sprzedawane w dzisiejszych czasach. Firmy z branży nieruchomości poszukują innowacyjnych sposobów promowania swoich najnowszych projektów, a wirtualne wycieczki są jednym z nowoczesnych narzędzi marketingowych, z których firmy z branży nieruchomości korzystają coraz częściej do zwiększania współczynników konwersji sprzedaży.
Firmy zajmujące się nieruchomościami zdały sobie sprawę, że wirtualne wycieczki 360 stopni mogą przynieść lepsze wyniki, jeśli zostaną dodane wraz z przyciągającymi wzrok wizualizacjami i animacjami. Korzystając z wirtualnych wycieczek, firmy z branży nieruchomości mogą poprawić skuteczność swoich strategii sprzedaży.
Oprócz firm z branży zajmującymi się nieruchomościami wirtualne wycieczki to także dobra
forma prezentacji między innymi dla
– hotel
– siłowni
– gabinetów
– SPA
– restauracji
– winnic
i wielu innych, które chcą zaprezentować swoje obiekty w formie wirtualnego zwiedzania

Co to jest wycieczka wirtualna?

Wirtualne wycieczki można zdefiniować jako symulację określonej lokalizacji, która składa się z sekwencji nieruchomych obrazów lub filmów. Oprócz tego w wirtualny spacer można włączyć inne elementy multimedialne, takie jak tekst, muzyka, efekty dźwiękowe, narracja, mapy itp.

Od czasu pojawienia się wirtualnej rzeczywistości (technologii VR) model ten jest używany do różnych celów. Na przykład studenci medycyny są szkoleni w zakresie technik chirurgicznych lub podobnych procedur za pomocą technologii VR. Dentyści stosują zestawy słuchawkowe VR, aby odwracać uwagę pacjentów podczas leczenia. Technologia VR stosuje się także do szkolenia swoich pracowników.

Tak więc wirtualne wycieczki są również wynikiem tej technologii, która jest wykorzystywana głównie przez firmy do oferowania klientom wglądu w ich produkty i usługi.

Jest szeroko wykorzystywana w branży nieruchomości lub hotelarstwa, ale może być również korzystny dla innych branż. Poza tym jakość wirtualnych wycieczek znacznie wzrosła w ciągu ostatnich kilku lat. Przyjrzyjmy się teraz szczegółowo jego różnym zastosowaniom:

Zastosowanie wirtualnych wycieczek
Poniżej wymieniono korzyści płynące z wirtualnych wycieczek w różnych branżach:

Nieruchomośći

W branży nieruchomości powszechnie stosuje się interaktywne plany pięter i niezwykle wciągające wirtualne wycieczki. Wyniki wirtualnej wycieczki po nieruchomościach zwykle kosztują więcej niż plany pięter, ponieważ do ich tworzenia musisz zatrudnić profesjonalnego fotografa, użyć wysokiej klasy sprzętu i wykorzystać specjalistyczne oprogramowanie.

Wirtualne spacery
Wirtualne spacery to zdjęcia dokumentalne, które są wykonane w sposób ciągły podczas poruszania się po terenie miejskim lub naturalnym. (google street view) Efekt pozwala widzom doświadczać widoków i dźwięków w taki sam sposób, jak czuliby się podczas podróży po tym obszarze, bez użycia gogli VR.

Online
Wiele firm korzysta z wirtualnych wycieczek online lub internetowych w celu zaprezentowania swoich produktów i usług. W takim przypadku wiele materiałów, takich jak zdjęcia, filmy, teksty itp., można wykorzystać, aby zapewnić widzom lepsze wrażenia i ładniejszą formę prezentacji z użyciem panoram 360.

Noclegi
Hotele coraz częściej dodają wycieczki online na swoich stronach internetowych, aby przedstawić wciągającą wizualizację ich nieruchomości i udogodnień. Wizualizacje mogą obejmować wysokiej jakości połączone zdjęcia 360 stopni po profesjonalnie wykonane wirtualnej wycieczki wideo.

Ochrona zabytków
Technologia wirtualnych wycieczek 3D odgrywa ogromną rolę w dokumentowaniu zabytków, które są zagrożone zniszczeniem lub są ograniczone do publicznego dostępu. Wykorzystywane wirtualne modele 3D można również archiwizować cyfrowo przy użyciu .obj lub innych standardowych formatów plików do przyszłych eksploracji lub badań naukowych.

10 najważniejszych korzyści z wyboru wirtualnej wycieczki

Technologia, jaką znamy, rozwija się z dnia na dzień, więc dla firm z branży hotelarskiej bycie na bieżąco jest ważniejsze niż kiedykolwiek. Jednym z najlepszych sposobów, w jaki hotele, restauracje i lokale mogą to zrobić, są wirtualne wycieczki. Wirtualne wycieczki to doskonały sposób, aby o każdej porze dnia pokazać potencjalnym klientom i innym odwiedzającym wszystkie możliwości swojego hotelu lub miejsca.

Jakie są korzyści z oferowania swoim klientom wirtualnej wycieczki?
Podczas gdy wiele obiektów hotelarskich wydaje dużo pieniędzy na reklamę, wirtualne wycieczki są jednym z najskuteczniejszych sposobów na zwiększenie liczby rezerwacji. Rzućmy okiem na niektóre z najważniejszych zalet wirtualnych wycieczek dla Twojego hotelu:

1. Zwiększysz swoje rezerwacje

Wszyscy słyszeliśmy historie i widzieliśmy recenzje hoteli i miejsc, w których klient nie znalazł obiektu zgodnie z reklamą. Dzięki wirtualnej wycieczce możesz zapewnić wszystkim potencjalnym klientom w pełni wciągające wrażenia i pokazać im dokładnie to, czego mogą się spodziewać po odwiedzeniu Twojej witryny.

Dobrze zaprojektowana wirtualna wycieczka i prosty proces rezerwacji sprawią, że klienci będą chętniej dokonywać rezerwacji bezpośrednio u Ciebie. Aby zwiększyć skuteczność po kliknięciu, możesz również dodać bezpośrednie wezwania do działania w różnych punktach wirtualnej wycieczki. W ten sposób klienci są kierowani bezpośrednio na stronę rezerwacji, gdy tylko uznają, że podoba im się wygląd Twojego hotelu.

Dobrze zbudowana strona internetowa z interaktywnymi funkcjami utrzymuje odwiedzających na dłużej. Twoi klienci nie przewijają się bezmyślnie; wchodzą w interakcję ze stroną internetową, czując, że mają całkowitą kontrolę nad podejmowaniem decyzji.

2. Pokaż swoim klientom, że jesteś nowoczesny i innowacyjny

Wirtualna wycieczka pokazuje Twoje nowoczesne podejście do reklamy i pokazuje, że jesteś na bieżąco. Jeśli chodzi o gościnność, niewiele rzeczy jest tak odpychających, jak zdjęcia randkowe i źle zaprojektowana funkcjonalność. Nieaktualna strona internetowa i zdjęcia sugerują klientom małą dbałość o szczegóły. Wirtualna wycieczka pokazuje klientom, że jesteś świadomy postępu technologicznego i używasz tych narzędzi, aby zapewnić wyjątkowe wrażenia.

3. Odróżnij się od konkurencji

Interaktywny charakter wirtualnych wycieczek wyróżni Cię na tle konkurencji. Chociaż wirtualne wycieczki stają się narzędziem marketingowym, nadal będziesz w mniejszości miejsc, jeśli je zaoferujesz. Dobrze wykonana, współczesna strona internetowa będzie pasować do doświadczenia w prezentacji 360-stopniowego widoku pokoi i obiektów hotelu.

4. Wydłuży to czas spędzony na stronie i zmniejszy współczynnik odrzuceń

Wirtualna wycieczka pomoże również w SEO. Zmniejszy to „współczynnik odrzuceń” Twojej witryny. Współczynnik odrzuceń to wskaźnik, po jakim klienci opuszczają witrynę po obejrzeniu jednej strony. Jako właściciel lub menedżer hotelu wirtualne wycieczki mogą pomóc Ci utrzymać zaangażowanie potencjalnych gości na dłużej, dzięki czemu będą oni znacznie bardziej skłonni zrozumieć, dlaczego powinni dokonać rezerwacji u Ciebie.

Wirtualne wycieczki zwykle trwają około minuty, czyli znacznie dłużej niż czas spędzony w witrynie bez funkcji interaktywnych. Dzięki wirtualnej wycieczce Twój współczynnik odrzuceń spadnie, Twój czas spędzony w witrynie wydłuży się, co skutkuje lepszymi pozycjami w wyszukiwarkach, większą ekspozycją online i większym ruchem, a co za tm idzie sprzedażą.

5. Pokaż klientom, jak to jest być w hotelu lub miejscu

Klienci otrzymają bardziej szczegółowy widok pomieszczeń z dokładniejszym przedstawieniem rozmiarów i wymiarów. Standardowe, płaskie obrazy mogą wprowadzać w błąd, sprawiając, że pomieszczenie wydaje się znacznie większe lub mniejsze niż jest. Dzięki wirtualnym wycieczkom Twoi klienci otrzymają dokładną reprezentację Twoich pokoi i poczują, jak to naprawdę jest być w nich.

6. Pozwól klientom nie spieszyć się i zaplanować

Możesz zapewnić potencjalnym klientom realistyczne wrażenia. Ten poziom technologii pozwala klientom poznać każdy szczegół Twojego hotelu we własnym tempie. Jest to przyjazny dla użytkownika sposób na zaproszenie potencjalnych gości do hotelu bez konieczności podejmowania przez nikogo presji podejmowania decyzji osobiście. Dla event menadżerów jest to niesamowity sposób na dokładne zaplanowanie tego, co muszą zaaranżować i gdzie mogą się znaleźć wystawy i dekoracje bez konieczności wielokrotnego powracania na miejsce.

7. Zostaw trwałe dobre wrażenie

Zapadająca w pamięć strona internetowa z interaktywną wycieczką stworzy długotrwałe pierwsze wrażenie. Często potencjalni klienci i klienci badają potencjalne hotele i obiekty wielokrotnie, zanim zdecydują, z którymi się skontaktować. Twoja interaktywna wycieczka sprawi, że pozostaniesz w pamięci klienta na dłużej.

8. Zwiększ wskaźnik zadowolenia klienta

Zobaczysz wyższy wskaźnik zadowolenia klienta. Czasami menedżerowie hoteli spotykają rozczarowanych gości, których pokoje mogły nie odpowiadać ich oczekiwaniom. Kiedy oferujesz klientom możliwość obejrzenia ich pokoju przed dokonaniem rezerwacji, albo przestaną oglądać w tym miejscu, albo dokonają rezerwacji, wiedząc dokładnie, czego się spodziewać.

9. Oszczędza czas

Wirtualne wycieczki zwalniają Twój czas, pozwalając Tobie i Twojemu zespołowi skupić się na innych obszarach Twojej działalności. Jak widzieliśmy, strona firmowa z opcją wirtualnej wycieczki znacznie częściej odnotowuje duży ruch i rezerwacje niż strona bez niej. Po posortowaniu elementu rezerwacji możesz skoncentrować się na innych czynnikach logistycznych Twojej firmy, które mogły zostać utracone, gdybyś skoncentrował się na zapewnianiu regularnych rezerwacji. Możesz także zaoszczędzić czas swojego zespołu, nie musisz robić tylu wycieczek z przewodnikiem przed lub po dokonaniu rezerwacji.

10. Klienci mogą podróżować po obiekcie z zestawem VR

VR to niezwykle postępowy sektor technologiczny, który jest skutecznym sposobem na przyciągnięcie większej liczby gości i zapewnienie bezpośrednich rezerwacji. Podczas gdy kiedyś uważano, że VR jest kolejną rewolucyjną rzeczą w branży gier, praktyczne zastosowania w innych branżach były bardziej rewolucyjne. W handlu detalicznym i hotelarstwie klienci mogą zwiedzać Twój obiekt z dowolnego miejsca na świecie.

To nie tylko idealny sposób na przyciągnięcie większej liczby rezerwacji, niezależnie od tego, co dzieje się na świecie, ale także świetny sposób na uzyskanie opinii klientów i ekspertów na temat potencjalnych ulepszeń, które możesz wprowadzić w swoim hotelu lub obiekcie. Możesz korzystać z technologii Google, aby oferować klientom „wirtualne wycieczki”. Tutaj potencjalnym gościom oferujemy 360-stopniowy spacer po najlepszych hotelowych pokojach i obiektach gościnnych.

Jeżeli masz pytania lub potrzebujesz wirtualnej wycieczki – nie wahaj się – zadzwoń lub napisz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *