Aktualności

10 powodów dla których warto mieć stronę internetową

firmowa strona www

Czy warto mieć stronę internetową?

Nie ma co do tego wątpliwości. Aby konkurować na dzisiejszym po brzegi wypełnionym rynku, potrzebujesz silnej obecności w Internecie. Nie mówimy tylko o witrynie DIY i stronie na Facebooku. Zamiast tego potrzebujesz dobrze przemyślanej, zoptymalizowanej strategii marketingowej, która obejmuje komponenty online, społecznościowe i mobilne. Czemu? Ponieważ to jest miejsce, w którym szukają Twoi konsumenci. W rzeczywistości przeciętny konsument skonsultuje się z 10,4 źródłami przed dokonaniem zakupu. I po raz pierwszy w historii wydatki na reklamę cyfrową przewyższą tradycyjne działania marketingowe.

Jeśli prowadzisz lokalną firmę, niezależnie od docelowego obszaru geograficznego, lepiej myśl o Internecie, społecznościach i urządzeniach mobilnych. Pierwszym elementem – i być może najistotniejszym – tej strategii jest strona Twojej firmy. Myślisz, że możesz przecisnąć się o rok więcej bez jednego? A może strona, którą stworzyła szwagierka twoich kuzynów, będzie cię wiązać jeszcze przez kilka lat? Pomyśl jeszcze raz. Trzydzieści procent konsumentów nie rozważy prowadzenia firmy bez strony internetowej. Konsumenci oczekują obecności w sieci lokalnych firm, niezależnie od ich wielkości. Ale nie tylko obecność w Internecie. W rzeczywistości prawie 9 na 10 konsumentów rzadziej wraca do witryny po złych doświadczeniach. Dlaczego więc potrzebujesz strony internetowej i jak możesz mieć pewność, że przekształci tych kupujących w kupujących? Oto 10 najważniejszych powodów, dla których warto wzmocnić swoją obecność w Internecie za pomocą strony internetowej dostosowanej do urządzeń mobilnych.

1. Potrzebujesz cyfrowej wizytówki

Luzie spędzają średnio 23,6 godziny tygodniowo online i prawie 5 godzin dziennie na swoich urządzeniach mobilnych. Tak więc, jeśli chcesz zostać odkrytym, gdzie ludzie spędzają czas, ważne jest, aby w tej przestrzeni mieć dostęp do dokładnych informacji o Twojej firmie. Strona internetowa działa jak cyfrowa wizytówka firmy: ludzie mogą odwoływać się do niej wielokrotnie, aby uzyskać informacje takie jak dane kontaktowe, nazwiska pracowników, oferowane usługi i inne

2. Musisz być wykrywalny w wynikach wyszukiwania

Ludzie nie tylko przeglądają Internet w celu znalezienia firm, z którymi chcą prowadzić interesy; dokładniej, odwiedzają wyszukiwarki. 93% doświadczeń online zaczyna się od wyszukiwarki. A prawie połowa tych wyszukiwań dotyczy lokalnych firm.

Musisz więc mieć zoptymalizowaną pod kątem wyszukiwania witrynę firmy, która może dobrze pozycjonować się w wynikach wyszukiwania. Dzięki temu konsumenci będą mogli znaleźć Twoją firmę i połączyć się z nią.

3. Konsumenci szukają również lokalnie

Ważne jest, aby mieć zoptymalizowaną witrynę, aby pojawiać się w wynikach wyszukiwania — zwłaszcza, że badania wykazały, że ludzie mają tendencję do korzystania z komputerów lub urządzeń mobilnych, aby szukać rzeczy, które są im bliskie. W rzeczywistości 4 na 5 konsumentów korzysta z wyszukiwarek w celu uzyskania informacji lokalnych.

Te wyszukiwania to nie tylko surfowanie po Internecie. 88% wyszukiwań firm lokalnych na urządzeniu mobilnym albo dzwoni lub odwiedza firmę w ciągu 24 godzin. Posiadanie strony internetowej pozwala wyszukiwarkom, którzy szukają firmy w pobliżu, odkryć Twoją firmę i nawiązać z Tobą kontakt.

4. Może pomóc w budowaniu wiarygodności

Jeśli chodzi o przekonanie konsumentów do zakupu, ważne jest pierwsze wrażenie. Pięćdziesiąt siedem procent osób nie poleci firmy ze źle zaprojektowaną witryną mobilną. Zgadza się, konsumenci dokonują osądów na temat Twojej firmy na podstawie wyglądu Twojej witryny.

Posiadanie profesjonalnie zaprojektowanej, dokładnej i łatwej w użyciu witryny internetowej może pomóc w łatwiejszym poinformowaniu potencjalnych klientów, że jesteś renomowaną organizacją, z którą chcą robić interesy.

5. SEO to opłacalna strategia marketingowa

Spójrzmy prawdzie w oczy — każda firma chce zoptymalizować pieniądze w swoim budżecie, ostatecznie uzyskując najwyższy zwrot za najmniejszą kwotę. Jeśli chodzi o marketing, posiadanie strony internetowej zoptymalizowanej pod kątem wyszukiwania może być jedną z najbardziej opłacalnych strategii marketingowych.

Myślisz o tym, by samemu zająć się SEO? Nie sugeruje tego… w końcu masz biznes do prowadzenia. Istnieje jednak kilka podstawowych taktyk, które możesz zastosować, aby znaleźć się w wyszukiwarce.

6. Google plasuje lokalne firmy wyżej, gdy wyszukujący korzystają z urządzeń mobilnych

Google zakłada, że użytkownik przeprowadzający wyszukiwanie na telefonie komórkowym najprawdopodobniej jest w ruchu i z kolei szuka firmy w pobliżu. W ten sposób wyszukiwarka faworyzuje lokalne firmy, gdy ludzie wyszukują na urządzeniach mobilnych.

Posiadanie witryny firmowej zoptymalizowanej pod kątem urządzeń mobilnych daje szansę skorzystania z preferencyjnego traktowania Google i pojawienia się wyżej na stronie wyników. Zwiększa to Twoje szanse na to, że konsumenci odkryją Twoją firmę w momencie, gdy jej szukają, i oznacza, że są bardziej skłonni do kontaktu.

7. Twoja strona internetowa czy sklep internetowy pozostają otwarte 24 godziny na dobę

W przeciwieństwie do Twojej firmy, która najprawdopodobniej nie działa ani nie komunikuje się z klientami po godzinach, Twoja witryna jest otwarta 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Oznacza to, że nawet jeśli Twój personel nie jest dostępny do interakcji z osobami, które chcą z Tobą współpracować, Twoja witryna jest dostępna i może dostarczać przydatnych informacji, służyć jako punkt kontaktowy, a nawet umożliwiać klientom dokonywanie zakupów lub składanie zamówień.

8. Twoi konkurenci prawdopodobnie mają stronę

Podczas gdy 36 procent małych firm nie ma własnej strony internetowej, 64 procent z nich ma. Oznacza to, że większość małych firm jest obecna w Internecie i prawdopodobnie Twoja konkurencja ma witrynę, która jest atrakcyjna dla osób z Twojej okolicy.

Jeśli chcesz pozostać istotny i konkurencyjny w swojej dziedzinie, ważne jest, aby Twoja firma pozostawiła ślad w Internecie — nie tylko pomaga Ci zachować konkurencyjność, ale także pomaga ugruntować Twoją rolę jako firmy myślącej przyszłościowo i zorientowanej na technologię.

9. Może pomóc w rozwoju Twojej firmy dzięki posiadaniu strony www lub sklepu internetowego

Jeśli masz nadzieję na rozszerzenie swojej działalności i pozyskanie nowych klientów, posiadanie strony internetowej jest ważną strategią. Małe firmy, które eksperymentowały z uruchomieniem witryny dochodzą do wniosku, że była to dobra decyzja . Ankiety na stronach internetowych małych firm pokazują, że 81 procent firm, które uruchomiły witryny, zauważyło wzrost zainteresowania w swojej działalności, a 97 procent właścicieli małych firm poleciłoby posiadanie witryny innym właścicielom małych firm.

10. Pozwala udoskonalić markę i wizerunek Twojej firmy

Witryna internetowa to dobre miejsce do doskonalenia marki — przy użyciu określonej estetyki, słownictwa i nie tylko — to idealne forum do kształtowania narracji o firmie.
Tworząc i zarządzając własną witryną i treścią firmy, możesz nakreślić obraz swojej firmy.

Wskazówki dotyczące tworzenia strony internetowej dla Twojej lokalnej firmy

Oto kilka wskazówek, o których należy pamiętać podczas tworzenia witryny firmy, aby upewnić się, że działa ona dobrze, dobrze wygląda i pomaga w rozwijaniu pożądanego biznesu.

10. Pozwala udoskonalić markę i wizerunek Twojej firmy

Witryna internetowa to dobre miejsce do doskonalenia marki — przy użyciu określonej estetyki, słownictwa i nie tylko — to idealne forum do kształtowania narracji o firmie.
Tworząc i zarządzając własną witryną i treścią firmy, możesz nakreślić obraz swojej firmy.

Wskazówki dotyczące tworzenia strony internetowej dla Twojej lokalnej firmy

Oto kilka wskazówek, o których należy pamiętać podczas tworzenia witryny firmy, aby upewnić się, że działa ona dobrze, dobrze wygląda i pomaga w rozwijaniu pożądanego biznesu.

1. Upewnij się, że jest zoptymalizowana pod kątem urządzeń mobilnych
Urządzenie mobilne jest preferowanym urządzeniem do większości działań online. W rzeczywistości 60% wyszukiwań w Google jest przeprowadzanych na urządzeniu mobilnym. Ponieważ ludzie spędzają czas online na urządzeniach mobilnych, a Google będzie karać Twoją witrynę, jeśli nie jest przyjazna dla urządzeń mobilnych, jeśli chodzi o rankingi wyszukiwania, ważne jest, aby Twoja witryna była zoptymalizowana pod kątem urządzeń mobilnych.

2. Upewnij się, że wygląda profesjonalnie
Jak wspomniano powyżej, projektowanie stron internetowych może podnosić lub obniżać wiarygodność. Dlatego ważne jest, aby projekt witryny wyglądał profesjonalnie, aby nie odstraszać potencjalnych klientów. Rozważ zatrudnienie profesjonalnego projektanta do zaprojektowania witryny; jednorazowa inwestycja może na dłuższą metę bardzo się zwrócić.

3. Miej dobrego dostawce hostingowego
Upewnij się, że korzystasz z dobrego dostawcy hostingu dla swojej witryny. Dobry hosting jest ważny, ponieważ umożliwia szybkie ładowanie witryny. Ważne są szybkie czasy ładowania; 53% osób twierdzi, że porzuci witrynę, jeśli ta witryna nie załaduje się w ciągu trzech sekund na ich urządzeniu mobilnym. A co ważniejsze, powolne czasy ładowania wpłyną negatywnie na Twój ranking SEO.

4. Wyróżnij swoje imię i nazwisko, adres i numer telefonu
Jednym z głównych celów Twojej witryny jest zachęcenie potencjalnych klientów do kontaktu z Twoją firmą. Czy wiesz, że ponad 70 procent lokalnych firm nie ma wyraźnego wezwania do działania na swojej stronie internetowej, a 27% nie ma nawet numeru telefonu na stronie głównej?! Aby zagwarantować, że mogą to zrobić łatwo, ważne jest, aby Twoje informacje kontaktowe – imię i nazwisko, adres i numer telefonu – były widoczne i łatwe do znalezienia w Twojej witrynie.

Ułatw to, jak to tylko możliwe, osobom, które chcą się z Tobą skontaktować.

5. Osadź informacje z mediów społecznościowych
W swojej witrynie umieść kanały ze swoich stron w mediach społecznościowych: posty na Facebooku, tweety, zdjęcia na Instagramie i nie tylko. Warto również dołączyć linki i przyciski do swoich mediów społecznościowych, aby odwiedzający mogli dzielić się atrakcyjnymi , które masz teraz w swojej witrynie.

Twoja strona internetowa może pomóc Ci zwiększyć swój ślad w mediach społecznościowych i zdobyć więcej obserwujących, którzy ostatecznie mogą zostać przekształceni w płacących klientów.

Jeśli prowadzisz lokalną firmę, musisz mieć silną strategię marketingową online, społecznościową i mobilną. A najlepszym miejscem do rozpoczęcia – a nawet odświeżenia – jest Twoja witryna. Dzięki dobrze zaprojektowanej, zoptymalizowanej stronie internetowej możesz dotrzeć do nowych odbiorców potencjalnych leadów, którzy mogą nie tylko stać się Twoimi klientami, ale mogą stać się lojalnymi ambasadorami Twojej marki.

Jeżeli potrzebujesz utworzenia profesjonalnej strony www z nowoczesnym layoutem, indywidualnymi grafikami – dane kontaktowe znajdziesz w zakładce KONTAKT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *