Internet & media

8 powodów, dla których warto korzystać z Instagrama w biznesie

img-1

8 powodów, dla których warto korzystać z Instagrama w biznesie

Czy Instagram jest odpowiedni dla Twojej marki? Zdecydowanie tak! Oto dlaczego powinno się używać Instagrama jako przekaźnika informacji firmy, bez względu na branżę, w której się znajdujesz.

Przy ponad 25 milionach kont biznesowych na Instagramie i ponad 7 miliardach dolarów wydanych na reklamę na Instagramie w zeszłym roku jasne jest, że marki inwestują w ten kanał. Inni jednak pozostają na uboczu, a jednym z głównych powodów jest to, że (niesłusznie) uważają, że nie mają nic do opublikowania. To jest dalekie od prawdy. Niezależnie od tego, czy jesteś firmą B2C, czy tradycyjną firmą B2B, na Instagramie jest dla Ciebie miejsce. Nie wpadaj w pułapkę myślenia, że Twoja firma nie ma nic ciekawego wizualnie do opublikowania. Przy odrobinie kreatywności i strategicznego planowania znajdziesz mnóstwo rzeczy, które możesz publikować na Instagramie.
Oto osiem powodów, dla których powinieneś używać Instagrama jako przekaźnika informacji firmy, bez względu na branżę.

1. Klienci tego oczekują – Klienci będą szukać Cię na Instagramie. Mogą wyszukiwać Cię konkretnie według nazwy lub hashtagów związanych z Twoją firmą lub lokalizacją. Tak czy inaczej, nie znalezienie Cię jest złym doświadczeniem. Nawet jeśli nie planujesz być niesamowicie aktywnym na Instagramie, najlepszą praktyką jest utworzenie konta, które zawiera przynajmniej nazwę Twojej firmy, dane kontaktowe i kilka postów, aby zaprezentować Twoją markę. W każdym razie nie chcesz, aby wyszukiwanie okazało się puste – lub, co gorsza, doprowadziło ich do konkurenta.

2. To sygnał zaufania – Posiadanie konta na Instagramie – zwłaszcza zweryfikowanego konta na Instagramie – to kolejny sygnał, że Twoja firma jest godna zaufania, realna i przejrzysta. Jeśli prowadzisz wyłącznie biznes online, posiadanie kolejnego konta społecznościowego, na którym klienci mogą poznać Twoją firmę, jest bardzo cenne.

3. Twoi Klienci i użytkownicy mogą Cię oznaczyć – Załóżmy, że oferujesz klientowi wyjątkową usługę lub klient jest podekscytowany produktem, który właśnie od Ciebie kupił. Jest bardzo prawdopodobne, że udostępni to na Instagramie, aby podzielić się historią, a ich świetna recenzja jest na wagę złota. I o to między innymi chodzi – jeśli nie masz więc konta na Instagramie, klient nigdy nie będzie mógł Cię oznaczyć, a to stracona szansa pozyskania nowej grupy klientów.

4. Możesz oznaczyć i sprzedać swoje produkty – Jeśli sprzedajesz produkty, możliwość udostępniania zdjęć i filmów na Instagramie, które zawierają bezpośrednie linki do tych produktów, ma duże znaczenie. Aby skorzystać z tej funkcji, musisz stworzyć katalog produktów ze swojej strony na Facebooku (stąd Instagram pobiera informacje o produkcie).

5. Wskaż adres swojej firmowej strony internetowej lub sklepu internetowego
To nie tylko produkty, które możesz zaprezentować na swoim koncie na Instagramie – to także Twoje oficjalne dokumenty, infografiki, wpisy na blogu i wszelkie inne treści, które publikujesz na swojej stronie internetowej. Instagram to kolejny kanał społecznościowy, w którym możesz przyciągnąć ruch z powrotem do swojej witryny. Możesz również przełączać udostępnianie na Facebooku lub Twitterze bezpośrednio z Instagrama lub skorzystać z pulpitu społecznościowego, który umożliwia publikowanie tej samej wiadomości na różnych kanałach społecznościowych.

6. Zarządzanie reputacją online
Jeśli chodzi o zarządzanie reputacją online i optymalizację pod kątem wyszukiwarek dla Twojej marki, posiadanie konta na Instagramie jest koniecznością.
Twoja reputacja w Internecie ma kluczowe znaczenie dla Twojej firmy, dlatego musisz uważać na to, co pojawia się, gdy klienci szukają nazwy Twojej firmy lub marki.
Oprócz Twojej witryny, Twoje kanały społecznościowe zwykle pojawiają się również na pierwszej stronie wyników wyszukiwania.
Z tego powodu najlepszą praktyką jest tworzenie kont biznesowych we wszystkich sieciach społecznościowych (w tym na Instagramie) z nazwą marki, nawet jeśli nie planujesz często ich używać.
Chodzi o to, aby jak najlepiej kontrolować stronę wyników wyszukiwania, tworząc profile i treści, które wskazują na Twoją markę.
W ten sposób, w przypadku złego rozgłosu w Internecie masz możliwość reagowania, a Twoja witryna i konta społecznościowe będą miały szansę przebić się nad wszelkimi negatywnymi treściami.

7. Twoi konkurenci są na Instagramie
Jeśli nie masz konta na Instagramie, a twoi konkurenci mają, dajesz im przewagę. Jeśli nie wiesz, jakie treści publikować na Instagramie, spójrz na to, co robią Twoi konkurenci. Da ci też mnóstwo inspiracji do tego, co możesz zrobić!

8. Sieć
Instagram to także przydatne narzędzie sieciowe.
Możesz polubić, komentować i wysyłać wiadomości do innych firm lub osób o podobnych poglądach, a z czasem nawiązać z nimi relacje dzięki znaczącym interakcjom.

Konkluzja; jeżeli zdecydujesz się na Konto na Instagramie warto zlecić jego prowadzenie agencji reklamowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *