Aktualności

Współpraca z agencją reklamową

Współpraca z agencją reklamową

Współpraca z agencją reklamową KTmedia to najlepszy sposób komunikacji z klientami 🙂 Reklama pomaga informować klientów o dostępnych na rynku markach i różnorodności przydatnych dla nich produktach czy oferowanych usługach. Reklama jest dla wszystkich, w tym dzieci, młodych i osób starszych. Docieranie do grupy docelowej odbywa się przy użyciu różnych rodzajów mediów, użyciu różnych technik i metod (druk, media społecznościowe, strona www czy sklep online), które są najbardziej odpowiednie dla danej grupy do której trafić ma przekaz agencji reklamowej. Przyjrzyjmy się niektórym celom i znaczeniu reklamy.

Cele reklamy

Wdrożenie- produktu / usługi / marki
Ciągłość – Zmiana produktu / usługi / marki
Powrót / utrwalenie

Przyjrzyjmy się tym różnym typom celów.

Wdrożenie: firmy, które są na etapie wprowadzania (wchodzenia na rynek), na ogół pracują dla tego celu. Celem wdrożenia jest przekonanie klientów do zakupu nowego produktu lub usługi wprowadzonego na rynek. Tutaj reklamodawcy używają krzykliwych i atrakcyjnych reklam, aby klienci przyjrzeli się produktom i dokonali zakupu w celu wypróbowania.

Ciągłość: ten cel dotyczy utrzymania dotychczasowych klientów przy produkcie. Reklamodawcy tutaj na ogół wprowadzają coś nowego do produktu i reklamy, aby obecni klienci nadal kupowali ich produkty.

Zmiana marki: ten cel jest zasadniczo dla tych firm, które chcą przyciągnąć klientów konkurencji. Tutaj reklamodawcy próbują przekonać klientów do przejścia z dotychczasowej marki, której używają, na swój produkt. Firmy wzbogacają swoją ofertę o nowe produkty lub usługi jednocześnie z pomocą reklamy przedstawiają informacje klientom za pośrednictwem reklamy np. na stronie internetowej, w mediach społecznościowych czy YouTube.

Powrót / utrwalenie: ten cel jest dla firm, które chcą odzyskać swoich poprzednich klientów, którzy przeszli do konkurencji. Reklamodawcy używają różnych sposobów, aby przyciągnąć klientów z powrotem, takich jak wyprzedaż rabatowa, nowa reklama, przeróbki opakowań itp.
W zasadzie reklama jest bardzo artystycznym sposobem komunikowania się z klientami. Główne cechy, które należy osiągnąć, aby uzyskać swoje cele, to świetne umiejętności komunikacyjne i bardzo dobra siła przekonywania do produktu czy reklamowanej usługi.

Reklama odgrywa bardzo ważną rolę dla producentów i sprzedawców produktów, ponieważ;

Reklama pomaga zwiększyć sprzedaż
Reklama pomaga producentom lub firmom poznać swoich konkurentów i odpowiednio planować, aby sprostać poziomowi konkurencji.
Jeśli jakaś firma chce wejść na rynek lub wprowadzić na niego nowy produkt, reklama będzie podstawą dla tego typu działań.
Reklama pomaga pokazać ludziom nowy produkt, aby konsumenci mogli go wykorzystać dla siebie.
Reklama pomaga budować i wzmacniać markę firmy i zdobywa lojalność klientów nawet pomimo bycia wiele lat na rynku (stałe wzmacnianie świadomości marki w oczach Klientów).
Popyt na produkt wciąż pojawia się za pomocą reklamy, a popyt i podaż stają się niekończącym się procesem.
Reklama jest ważna dla komunikacji społecznej.
Reklama pomaga edukować ludzi dlatego reklama odgrywa bardzo ważną rolę w społeczeństwie.
Warto zastanowić się nad współpracą z jedną agencją reklamową gdyż przyniesie to długofalowe korzyści dla firmy. Agencja reklamy obsługująca daną firmę „zna od podszewki jej wymagania”. Dzięki stałej współpracy i relacji pozwala na dobrą komunikację pomiędzy nimi i wdrożenie wartościowych treści reklamowych dla odbiorcy końcowego.

Już wkrótce pojawi się w artykule analiza pojedynczego przypadku (CASE STUDY), tj. szczegółowy opis, rzeczywistego, przypadku, pozwalający wyciągnąć wnioski co do tego jak wygląda współpraca z agencją reklamową i osiągniętych efektach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *